2012 - o startowaniu z psami

wiosennie

2012 - o startowaniu z psami

Postprzez Mateusz » 20 mar 2012, 09:48

Hej, czy w rajdzie można wziąć ze sobą psiaka? W sensie nie żaden tropiący :)
Mateusz

Re: Edycja 2012

Postprzez Ala » 20 mar 2012, 11:25

nie ma problemu z psami, ale prosimy o trzymanie ich na smyczy, przynajmniej w początkowej fazie rajdu,a później zwracanie szczególnej uwagi na ich poczynania w terenie ze względu na bezpieczeństwo innych zawodników (szczególnie na i tuż po starcie).

Przypominamy również, że z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki i śpimy godzinę krócej! :)
Ala

Postprzez LeszekK. » 20 mar 2012, 11:53

Pamiętam że w kilku edycjach były psiaki :) Więc myślę że bez problemu. No chyba że piesek węchem odnajduje PK, to inna sprawa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
LeszekK.

Postprzez MariuszT » 20 mar 2012, 16:18

Brałem psa na 2 Fraszki ale na ostatniej w Ładzy zamiast tropić, zastrajkował i musiałem go nieść przez 2 km :-) Także lepiej dobrze to przemyśl zwłaszcza jak pójdziesz z nim z "kopyta" :-)
MariuszT

Postprzez MarDr » 21 mar 2012, 10:46

Mateusz napisał(a):Hej, czy w rajdzie można wziąć ze sobą psiaka? W sensie nie żaden tropiący :)

Udział psów we Fraszce jest już tradycją - zapraszamy.

Wobec opiekunów psów mamy jednak szczególne wymagania.

1. Gospodarz tegorocznej bazy rajdowej wymaga stałego trzymania psów na smyczy - ze względu na temperament psów mieszkających na zapleczu gospodarstwa. Obiecałem już, że spełnimy to wymaganie.

2. Prawo wymaga stałego trzymania psów na smyczy w każdym polskim lesie - ze względu na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców lasu. Bardzo proszę o przestrzeganie tego wymagania.

3. Od opiekunów psów oczekujemy najwyższej dbałości o komfort i bezpieczeństwo innych uczestników rajdu, a także wszelkich innych istot, jakie spotkają w dniu rajdu: ludzi i zwierząt, na trasie i w bazie. Szczególnie istotne jest unikanie konfliktów między psami i ich opiekunami w bazie rajdu. Wiemy już o pięciu psach, które prawdopodobnie staną na starcie.

4. Jeżeli spełnienie ww. wymagań jest trudne z jakichkolwiek względów (np. całodniowa smycz będzie męcząca dla psa) to proszę rozważyć: niezabranie psa lub ograniczenie pobytu psa w bazie rajdu do minimum.

Liczę na zrozumienie ze strony opiekunów psów.

Marcin Drewniak
Kierownik Rajdu Fraszka
MarDr
Administrator

Powrót do Fraszka - lekki rajd na orientację