2012 - o mapach

wiosennie

2012 - o mapach

Postprzez AreQ - MOD-X » 11 mar 2012, 08:18

Marcin... udostępnisz podkłady przed startem?

:ugeek:
Obrazek
AreQ - MOD-X

Re: podkłady

Postprzez MarDr » 12 mar 2012, 23:36

AreQ - MOD-X napisał(a):Marcin... udostępnisz podkłady przed startem?

Znaczy pliki map bez tras, do obejrzenia i dla TrekBuddy?
Planuję udostępnić - pewnie w piątek tuż przed Fraszką.
MarDr
Administrator

Postprzez zws » 20 mar 2012, 20:37

MarDr napisał(a):

Witam serdecznie.
Zamierzam pierwszy raz wziąć udział w tego typu imprezie, dlatego zależy mi na mapach w telefonie - aby w razie ewentualnej, totalnej bezsilności jakoś wydostać się z tego lasu :) . Nie znam dobrze TrekBuddy, więc w ramach przygotowań wgrałem mapę z 2011 i nie rozumiem, dlaczego jest jakby obrócona w lewo ? Mapa z 2010 roku, jak i inne mapy które wcześniej próbowałem zawsze były północą do góry. Czy to jakiś błąd czy tak ma być ?
--
pozdrawiam,
ZbyszekW
zws

Postprzez MarDr » 21 mar 2012, 11:14

zws napisał(a):
MarDr napisał(a):

Witam serdecznie.
Zamierzam pierwszy raz wziąć udział w tego typu imprezie, dlatego zależy mi na mapach w telefonie - aby w razie ewentualnej, totalnej bezsilności jakoś wydostać się z tego lasu :) . Nie znam dobrze TrekBuddy, więc w ramach przygotowań wgrałem mapę z 2011 i nie rozumiem, dlaczego jest jakby obrócona w lewo ? Mapa z 2010 roku, jak i inne mapy które wcześniej próbowałem zawsze były północą do góry. Czy to jakiś błąd czy tak ma być ?
--
pozdrawiam,
ZbyszekW

Zawsze kupujemy na Fraszkę fragment większej mapy, mieszczący się na kartce A4. W roku 2011 nasz wybór najciekawszych miejsc pod przebieg tras nie mieścił się na kartce A4 ani w pionie ani w poziomie - konieczne było wydrukowanie mapy "na ukos", jak pod tym linkiem:
http://fraszka.artemis.wroclaw.pl/2011/ ... ka2011.png

Mapa dla programu TrekBuddy na komórki była ta sama.
Mapa, na której północ nie była u góry, to dla TrekBuddy nie był żaden problem, a dla uczestników rajdu dodatkowe wyzwanie ;)
(Powinniśmy tylko byli zadbać produkując tę mapę, żeby kierunek N był na niej jawnie oznaczony...)
MarDr
Administrator

Postprzez zws » 21 mar 2012, 13:08

MarDr napisał(a):Mapa, na której północ nie była u góry, to dla TrekBuddy nie był żaden problem, a dla uczestników rajdu dodatkowe wyzwanie ;)

Dziękuję za wyjaśnienia. Zorientowanie kierunków to mniejszy problem, martwiłem się tylko, że TB ślad drogi na północ będzie kreślił do góry, mimo, że na mapie jest ona w innym kierunku.
zws

Powrót do Fraszka - lekki rajd na orientację