MNM 2013

Z mapą przy świetle księżyca

Re: MNM 2013

Postprzez Moja Obawa » 06 gru 2013, 21:19

A nie boicie się o Orkon Xawery, który jednak może zrobić jakąś krzywdę i powywracać drzewa ? Odwołujecie imprezkie?
Moja Obawa

Postprzez Julia » 06 gru 2013, 21:45

Ravix dziękuję za podpowiedź :)

Szkoda ze tak mocno wieje, mogą być połamane drzewa, gałęzi drzew które jeszcze nie pospadały. W lasach po takich wichurach często coś wisi i ledwo się trzyma a później z nienacka spada :(
Jutro jeszcze ma wiać cały dzień
Julia

Postprzez MarcinD » 07 gru 2013, 07:06

Rajdu nie odwołujemy, ale też nikogo nie namawiamy do startu mimo obaw. Uczestnicy rajdu biorą w nim udział na własną odpowiedzialność za swoje zdrowie i życie, a w lasach i pod samotnymi drzewami jest teraz nieco mniej bezpiecznie niż zwykle.

Wczoraj w godz. 10:00-22:00, na przebiegach tras bardzo mało spotkałem nowo powalonych drzew, ale niektóre lasy głośno szumiały i trzeszczały, zrzucając gałęzie kalibru "załóż kask".
Prognozy (tutaj) mówią, że wichry będą dziś słabły z 11(22) m/s w południe do 7(14) m/s na wieczór (w nawiasach prędkości w porywach). Wieje z zachodu i północnego zachodu, a 7 m/s, to 25 k/h. Porywy wiatru do 50 km/h będą męczące i niebezpieczne także dla rowerzystów na przebiegach szosowych, których będzie ok. 12 km (ponad 1/3 trasy rowerowej).
MarcinD

Postprzez Michał L. » 07 gru 2013, 07:30

Witam,
właśnie się zorientowałem, że zapomniałem wysłać zgłoszenie na MNM w terminie. :shock:
Czy jest w tej sytuacji szansa startu?
Pozdrawiam
PS.formularz zgłoszeń jeszcze działał, więc pozwoliłem sobie wysłać oficjalne zgłoszenie).
Michał L.

Postprzez MarcinD » 07 gru 2013, 09:37

Michał L. napisał(a):formularz . jeszcze działał, więc pozwoliłem sobie wysłać . zgłoszenie).

Mapy jeszcze nie wydrukowane - witaj na liście uczestników!
MarcinD

Postprzez Julia » 07 gru 2013, 10:03

Witam wszystkich masakrowiczów
Da radę biec iść bez czołowej latarki mam tylko rowerową jak się okazało :(
Julia

Postprzez Michał L. » 07 gru 2013, 10:07

Wielkie dzięki! :D
Każda MNM jest wyczekiwana i szczególna. A te ekstremalne (jak np. w mroźna w okolicach Ślęży w 2010) - są niezwykłe!
Michał L.

Postprzez Virus » 07 gru 2013, 10:27

Julia napisał(a):Witam wszystkich masakrowiczów
Da radę biec iść bez czołowej latarki mam tylko rowerową jak się okazało :(

Da radę, tylko jest mniejszy komfort biegu/chodu.
Virus

Postprzez mikemtb » 08 gru 2013, 21:45

Słuchajcie jest taka akcja, którą razem z Marcinem obgadaliśmy na MNM. Jest stronka, gdzie można na podkładzie mapy wrzucić ślady z gpsa i potem odtwarzać przebieg trasy kilku (nastu/dziesięciu) zawodników, więc by mogło to fajnie wyglądać. Kto jest zainteresowany na razie z trasy pieszej, to proszę mi wysyłać ślady w formacie gpx na michal.antosz na gmail.com
--
pozdrawiam
Michał
http://mikemtb.pl/
mikemtb

Postprzez AreQ - MOD-X » 09 gru 2013, 08:16

Witam,

wielkie podziękowania dla Marcina i ekipy Artemisu za kolejną udaną edycję MiniNM :)
super trasy, fajna zabawa jak zawsze :geek:
poniżej ślady z biegu i roweru (czasy w tym roku "rekraacyjne", ale tak to jest jak się zza biurka przychodzi na zawody :mrgreen: )

brak drogi na PK18 dodał tylko smaczku na początku :mrgreen:

Obrazek

Obrazek
Obrazek
AreQ - MOD-X

Następna strona

Powrót do Mini Nocna Masakra - Przy wątłym księżycu